Kouzelná příroda

Projděte se po Chřibech nebo historickým buchlovickým zámkem.

Náš penzion v Osvětimanech má díky své poloze jednu velkou výhodu. Ať se chcete ve svém volném čase bavit jakkoliv, z Osvětiman k tomu nikdy nemáte daleko.

Ti, kdo se rádi toulají po horách, můžou nazout pohorky a vydat se do Chřibů. Po cestě totiž narazíte na spoustu zajímavostí. Jen asi čtyři kilometry od Osvětiman se nachází velkomoravské hradisko svatého Klimenta. Historikové provedli na místě řadu výzkumů a dospěli k názoru, že zde někdy od 9. století pobývali Slované a stál zde mimo jiné kostel a klášter.

Více o Chříbech >>>

Více o hradisku sv. Klimenta >>>

Cílem jiné túry se můžou stát hrad Buchlov a zámek Buchlovice. K oběma vedou turistické stezky – ta do Buchlovic měří osm kilometrů, na hrad Buchlov se dostanete po 12kilometrové trase. Obě historické památky mají co nabídnout. Buchlov okouzlí úžasným výhledem, tajemnými pověstmi a třeba i akcemi, které se na hradě pořádají. Mezi návštěvníky jsou obzvlášť oblíbené noční prohlídky s černou paní.

Více o hradu Buchlov >>>

Barokní buchlovický zámek má jiná lákadla. Někdo se vydrží procházet hodiny jen zahradami kolem zámku, děti rády běhají v místním bludišti. Ale vyplatí se samozřejmě prohlédnout i památku samotnou. Návštěvníci uvnitř uvidí, jak se žilo šlechtě v 18. a 19. století. Zámek byl dostavěn v roce 1707. Budoval se především z toho důvodu, že vrchnosti se už nechtělo žít v chladném buchlovském hradu a zatoužila po něčem pohodlnějším.

Více o zámku Buchlovice >>>

Úplně jiné zážitky nabízí hipocentrum v nedalekých Koryčanech. Jestli si chcete vychutnat okolní přírodu, ale nechce se Vám u toho zatěžovat vlastní nohy, zkuste nasednout na koně. Jízda je příjemně relaxační a sami uvidíte, že na povídání o tom, že svět se z koňského sedla jeví úplně jinak, něco je.

Více o hipocentru Koryčany >>>

A ještě jedna rada. Všude kamkoliv se vydáte, neváhejte ochutnávat místní jídlo a pití, hlavně víno. Stojí za to. Na další tipy na výlet se můžete podívat na následujících odkazech. Že máte dovolenou jenom týden? Tak to držíme palce, abyste vůbec všechno stihli.

 

Archeoskanzen Modrá


Baťův kanál
Bojiště Slavkov
Cyklostezky
Hrad Cimburk u Koryčan
Lednicko-Valtický areál
Městys Osvětimany
Obec Ježov
Obec Skalka
Obec Velehrad
Šiklův mlýn
Skanzen Strážnice
Slavkov u Brna
Zámek Milotice
Zámek Slavkov
Žilkův dub

 

Jste zde: Úvod Hlavní menu Kouzelná příroda
Penzion Malovaný
www.penzionmalovany.cz
+420 774 200 290

49°4'9.222"N
17°15'16.534"E
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   Efond