Wellness

Nic nedělat, jen tak ležet a užívat si chvíle volna a relaxace. Kdo o tom aspoň jednou v průběhu pracovního týdne nesní? Při budování penzionu Osvětimany jsme mysleli i na tyto potřeby našich návštěvníků. Můžete si u nás odpočinout ve finské sauně, vířivce, na vyhřívaných lehátkách a v létě rovněž ve venkovním bazénu.

Saunování doporučují lékaři a odborníci na zdravý životní styl jako skvělou metodu, jak ubránit imunitní systém člověka před škodlivými vlivy zvenčí. Při pobytu v sauně se díky působení vysokých teplot uvolňují unavené svaly a zklidňuje vystresovaná mysl. Mimo jiné z toho důvodu, že se do těla vyplavují hormony štěstí, endorfiny. Jejich uvolňování spouští i pobyt na slunci, a proto ji ve Finsku, které světu saunu dalo, využívají jako náhradu za sluneční světlo, jehož mají v určitých částech roku nedostatek. Doporučení, jak dlouho v sauně pobývat, v zásadě neexistuje. Platí, že v ní má člověk zůstat tak dlouho, dokud je mu procedura příjemná.

Další skvělou formou relaxace v našem penzionu na úpatí Chřibů je vířivka. Pobyt v ní navozuje u člověka příjemné pocity, odbourává stres a uvolňuje. Bublající voda působí blahodárně na namožená místa po celém těle, což jistě ocení fyzicky pracující lidé i ti, kdo sedí celé dny u počítače v kanceláři. Vířivka dovede také zmírnit potíže astmatiků, protože vlhký a teplý vzduch stoupající z vody působí pozitivně na dýchací cesty.

Až se dostatečně zrelaxujete v sauně nebo vířivce, je pak jen na Vás, zda budete chtít nechat doznít příjemné pocity na vyhřívaném lehátku, nebo se chcete probrat ledovou či masážní sprchou. Další alternativou, kterou pro Vás náš penzion v létě zajišťuje, je bazén. To pro ty, kteří chtějí rovnou vyzkoušet, co mohou od odpočatého těla očekávat.

View the embedded image gallery online at:
http://penzionmalovany.cz/wellness#sigProGalleria245704b542


Jste zde: Úvod Wellness
Penzion Malovaný
www.penzionmalovany.cz
+420 774 200 290

49°4'9.222"N
17°15'16.534"E
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  Efond